jak prowadzić fanpage

3 rady jak prowadzić fanpage

Założenie i prowadzenie fanpage’a na Facebooku ma na celu dotarcie do potencjalnych klientów, zwiększenie ich liczby i wypromowanie marki. Same plusy, prawda? Faktycznie, wiele firm odnosi w ten sposób sukces. A czy wiesz, że nie wszystkim się to udaje? Co zrobić, aby udało się Tobie?

Dlaczego nie idzie tak, jak chcę?

Jednym z głównych powodów jest brak strategii prowadzenia profilu. Może wydawać się to zbędne, a zarządzanie profilem na Facebook’u takie proste. Myślimy sobie, co mogłoby pójść nie tak i co może być w tym takiego trudnego. A jednak. Pojawia się brak pomysłów, spójnej koncepcji prowadzenia fanpage’a i jesteśmy zgubieni. Dlatego najpierw powinniśmy zastanowić się, do jakiej grupy odbiorców chcemy dotrzeć, jakie treści będą publikowane i w jakim stylu.

#1 Nie nudź!

Kiedy mamy już pomysł na prowadzenie fanpage’a to pamiętajmy o tym w jaki sposób zwrócić uwagę klientów. Nie będziemy przecież jako posty umieszczać artykułów. Jeśli masz Facebook’a, to z pewnością wiesz, o czym mówię. Widząc długi tekst, czytamy pierwsze zdanie i praktycznie zawsze przechodzimy dalej, bez rozwijania treści. Jeśli zależy nam na tym, aby użytkownik przeczytał treść artykułu, dodajmy do niego odnośnik. Wpisy powinny być różnorodne, aby nie zanudzić, a zaciekawić i pozytywnie zaskoczyć odbiorcę.

#2 Zadbaj o grafikę

Grafika jest ważna. Tak naprawdę najpierw zwraca się uwagę na nagłówek i grafikę. Powinna być ona dopasowana do tematu umieszczanego posta. Warto zwrócić na to uwagę, by zaintrygować i zachęcić użytkownika do przeczytania tego, co chcemy mu przekazać i dodatkowo na niego zareagować. Efekt? Zwiększanie zasięgu i promowanie marki oraz zdobywanie nowych potencjalnych klientów.

#3 Mów do odbiorców

Fanpage ma służyć użytkownikom i do nich jest kierowany. Dlatego nawiązujmy z nimi kontakt, zachęcamy do udzielania się i odpowiadajmy na komentarze. To wzbudzi również zaufanie do marki.

Podsumowując, możliwości zdobycia odbiorców i nawiązania z nimi kontaktu za pomocą Facebooka są, i to ogromne. Jak się jednak okazuje, nie jest to takie łatwe, jak się może wydawać. Zanim podejmiesz decyzję o prowadzeniu fanpage’a i w niego zainwestujesz, zastanów się najpierw nad strategią. Nie zawsze znajdziesz na to czas i będziesz mieć od razu pomysł. Wtedy warto zlecić ten proces kompetentnym firmom, które się tym zajmują i mogą zaoszczędzić czas.